1- Şirin YÜCEL Kimdir?
Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum. Daha sonra, Londra'da İletişim ve Reklamcılık üzerine ilk yüksek lisansını tamamladım. Daha sonra ikinci Masterimi işletme üzerine yapıp, 30 yaşıma kadar hiç ara vermeden pek çok değişik alanlarda eğitimlere katılıp, sertifikalar aldım. Yani benim için en büyük hobiniz ne diye sorarsanız "sürekli öğrenmek, yeni şeyler öğrenmek" diyebiliriz. Ve 18 yaşından itibaren çalışma hayatı içinde olup, gazetecilikten, halkla ilişkilere, öğretmenlikten, kuaförlük tecrübesine, garsonluktan, üst düzey yöneticiliğe kadar pek çok değişik sektörde çalışma imkanım oldu. Ve bu kadar değişik alanda eğitim ve iş tecrübesi her ne kadar CV için hoş durmasa da bana inanılmaz bir bakış açısı ve hayatı ve olguları çok geniş bir perspektiften değerlendirme olanağı ve nerdeyse her yaş kesiminden ve kültürün içinde bire bir bulunmakta inanılmaz bir empati becerisi kazandırdı.

2- Sürpriz Perisi Organizasyon nasıl var oldu ?

Sürpriz perisi fikri, Canım oğluma hamileliğim sırasında "hayat amacım, var olma nedenim" ne gibi bir" içe dönüş, Kendimi bulma" arayışı sonucunda ortaya çıktı. O dönem hep şu soruyu soruyordum kendime: Mutlu muyum?

Ve "insanları mutlu ederek mutlu olabileceğim" ne yapabilirim arayışının sonunda Sürpriz Perisi Organizasyon ve Danışmalık firmasını kurma kararı aldım.. Ve Sürpriz Perisi'nin de misyonunu da, yoğun iş hayatında sevdiklerine yeteri kadar zaman ayıramayanların, hayatlarını kolaylaştırıp, sürprizlerle renklendirerek , "birilerini mutlu ederek mutlu olmanın" ne kadar muhteşem bir duygu olduğunu tekrar hatırlatmak olarak belirledim.

3- Sürpriz Perisi Organizasyon neler yapar?

Biz Türkiye'nin ilk profesyonel Sürpriz Organizatörlüğü yapan firmasıyız.

Evlilik teklifleri başta olmak üzere, evlilik yıl dönümü, doğum günleri, anneler günü, babalar günü gibi tüm özel gün ve davetler için bol sürprizli, kişiye özel butik organizasyonlar düzenliyoruz.

Sürpriz Perisi Ekibi olarak, bu özel günlerini sürprizlerle renklendirmek isteyenlere, farklı ve sıra dışı alternatifler arayan kişilere ,hediye alternatifinden, tek taşın seçiminden, mekân alternatiflerinden, sürpriz günü ne söylemeleri, ne yapmaları gerektiğine, verilecek çiçekten, o gün giyecekleri kıyafetlere, daha önce hiç yapılmamış sürpriz önerilerine kadar her bir detayla ilgilenip, A'dan Z'ye o en önemli günlerini muhteşem kılmalarını sağlayacak ve heyecanlarını onlarla birlikte paylaşıp, üzerlerindeki baskıyı hafifletecek çözüm önerilerinde bulunuyoruz.

4- Ne tarz sürprizler yapıyorsunuz?

İster sevgilinize özel hazırlanmış tiyatro oyunuyla aşkınızı ilan etmek isteyin, ister evlilik teklifiniz için koca bir alışveriş merkezini emrinize amade hale getirmeyi hayal edin, ister bir sinema salonunun doğum günü partisi mekanına dönüşmesini arzu edin, ister lazerle Boğaziçi Köprüsü altına tüm İstanbul'un görebileceği şekilde "Benimle evlenir misin?" yazdırılmasını isteyin, ister helikopterle kız arkadaşınızın başından aşağı güller boşaltılmasını talep edin, ister yunuslar aracılığıyla teklif etmeyi arzulayın, isterseniz sokak ortasında açılan dev pankartlarla, zeplinlerle gökdelenlerin tepesinde çalışan sevdiğinize aşklarınızı ilan etmek isteyin , isterseniz gökyüzünde, yerden metrelerce yüksekte özel sofralar kurdurmayı hayal edin, isterseniz bir kumsalda ateş yazılar eşliğinde romantik bir yemek arzu edin ve ya define haritalarıyla macera dolu bir yaşatmayı isteyin , bütün bu hayallerinizi sizin yerinize planlayan, organize eden ve gerçeğe dönüştüren profesyonel bir ekiple çalışıyoruz.

5- Mekan seçimleri nasıl belirleniyor?

Müşterilerimizin isteklerini ve hayallerini göz önünde bulundurarak, değişik atraksiyonlar, sürprizler ve özel süslemeler yapmamıza izin veren her mekânla çalışıyoruz. Mekan seçiminde ki ön önemli kriterimiz verilen hizmetin ve yemek servisinin kalitesidir. Müşterilerimizin memnun kalmayacağına inandığımız hiçbir yeri önermiyoruz. Önerilen mekanları da ekibimiz deki mekan seçim grubumuz bizzat , normal bir müşteri gidip, o mekanda servis ve hizmet alıyor. Eğer verilen hizmetten memnun kalınıyorsa, öneri listemize ekliyoruz. Müşterilerimizin tercih ettikleri mekanlarla da buna benzer bir kriter uygulaması yapıp, ona göre devam ediyoruz.

6- Özel güne hazırlanmanız ne kadar sürüyor?

Karar verilen organizasyona bağlı olarak, aynı gün içinde gerçekleştirdiklerimizde oluyor, hazırlığı için 1 ay gereken organizasyonlar da olabiliyor.

7- Satın alınan organizasyonu iptal etme veya erteleme imkanı var mı?

Evet. Hangi organizasyonu yapacağımıza göre değişir ama 1 gün öncesinden iptal edebilir veya tarihi ertelenebilir.

8- İstanbul dışına da hizmet veriyor musunuz?

Şehir dışı hizmetimiz mevcuttur. Ama günü birlik olsa da Müşterilerimize İstanbul'da davet edip, burada alternatifler sunmayı tercih ediyoruz.

9- Ödeme olarak nasıl yapmamız gerekiyor?

Nakit, kredi kartı tek çekim veya taksitlendirme olanağı mevcuttur.